16 - 18 березня, 2021
ЯК ДІСТАТИСЯ Замовити запрошення English Facebook

Новини

Теплова шкала, що відображає масштаби змін клімату

Сьогодні ігнорувати наслідки змін клімату та нашу роль в можливій катастрофі не варто, заголовки новин так і рясніють тривожними даними. Наприклад, наприкінці травня вчені повідомили, що поточний темп глобального потепління призведе до 187 мільйонів екологічних біженців в 2100 році. Проте залишаються люди, які не усвідомлюють масштаби цієї кризи або які не прагнуть перейматися цією проблемою. Спеціально для цього і був створений інтерактивний сайт #ShowYourStripes

Як заявляють автори проекту, зокрема кліматолог Ед Хоукінс з Університету Редінга (Велика Британія), на порталі представлені графіки потепління, що наочно демонструють, як протягом багатьох років і навіть століть змінювався клімат Землі. Колір шкали варіюється від темно-синього (нижче норми, похолодання) до криваво-червоного (вище норми, потепління). Візуалізація проста в застосуванні: треба вибрати зі списку, розташованого ліворуч на сайті, потрібний вам регіон і країну.

Зазначимо, що майже ніде на графіках не спостерігається позитивної динаміки, але шкала деяких країн пофарбована в зловісні червоні відтінки. Інформація про історію зміни клімату в тому чи іншому регіоні отримана з Бази даних про температуру Землі Берклі (Berkeley Earth Temperature Dataset) і національних метеорологічних служб.

За матеріалами сайту Журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» - http://ecolog-ua.com

22.07.2019