16 - 18 березня, 2021
ЯК ДІСТАТИСЯ Замовити запрошення English Facebook

Новини

Як об’єднати тепловий насос та сонячні колектори?

Варіант 1: сонячна установка працює на великий накопичувальний бак, а тепловий насос покриває пікові навантаження в найхолодніші періоди. Такий варіант є досить простою комбінацією, але потребує резервуару значного об’єму. Саме за такою схемою створено новий концепт сонячного будинку SonnenHaus 4.0. , який також передбачає використання системи термоактивних будівельних конструкцій (TABS ), яка слугує додатковим накопичувачем тепла. Ефективність такого рішення дуже висока, оскільки значна частка ( більше 50 % ) потреб в теплі покривається завдяки безкоштовній сонячній енергії. Чудовим доповненням даного рішення може бути фотоелектрична установка, яка постачатиме електроенергію для роботи теплового насосу.

Варіант 2: сонячна енергія використовується для регенерації геотермального поля та накопичення тепла в землі. Грунт зберігає це тепло протягом багатьох місяців, забезпечуючи високу ефективність роботи теплового насосу під час опалювального періоду. В цьому випадку може застосовуватись геліотермічна установка, яка нагріває гарячу воду та підтримує систему опалення, а надлишкове тепло скидає в геотермальний контур. Також може бути облаштована окрема геліосистема для накопичення тепла в грунті.

Варіант 3: використання сонячного абсорбера в якості джерела тепла для теплового насосу. Навіть взимку, коли температура колектора лише на кілька градусів вище за зовнішнє повітря, таке рішення підвищує ефективність використання теплового насосу. Частіше за все, сонячний абсорбер поєднується з іншим джерелом тепла, як наприклад, геотермальний горизонтальний колектор і слугує для підвищення температури теплоносія в первинному контурі. Сам сонячний абсорбер може мати різноманітні форми:

- панелі абсорбера, розміщені на даху або стінах будівлі
- паркан з абсорбуючих труб або бетонна стіна з інтегрованими трубопроводами
- абсорбер, що влаштовано під дорожнім покриттям чи інтегровано в конструкцію мосту
- та безліч інших варіацій

Варіант 4: використання теплоти фазового переходу для акумулювання сонячної енергії. Дана технологія більш відома під назвою льодяний бак ( Eisspeicher ).

За матеріалами сайту Майстерня тепла - https://www.warm.com.ua

04.09.2019