16 - 18 березня, 2021
ЯК ДІСТАТИСЯ Замовити запрошення English Facebook

Новини

Винайдено швидкий та енергоефективний метод відтанення

Наукові дослідники стверджують про розробку нової методики, що використовує менше 1% енергії та менше 0,01% часу, необхідного для звичайного процесу відтанення поверхні матеріалу від льоду.

Дослідницькі групи з Університетів Illinois та Kyushu в Японії пропонують нанести на поверхню матеріалу тонке покриття з матеріалу, відомого як оксид олова та індію – струмопровідної плівки, що часто використовується для відтанення. Після цього на плівку між льодом та поверхнею подається імпульс надзвичайно потужного струму.

Для здійснення відтанення, охолоджувальний режим кліматичної системи зупиняється, робоча рідина нагрівається для танення льоду або намерзлого прошарку, після чого вона знову має бути охолоджена, як тільки поверхня стає чистою, зазначає Nenad Miljkovic, головний автор винаходу та професор машинобудування та інженерії університету Illinois.

Це споживає багато енергії, особливо якщо ви переймаєтесь щорічними експлуатаційними витратами на періодичні цикли відтанення.

З метою практичного доведення, фахівці розморозили вертикальну скляну пластину, охолоджену до -15ºC і до -70ºC. Зазначені температури були обрані для моделювання умов на ринку опалення, вентиляції та кондиціювання повітря, а також низькотемпературного охолодження та аерокосмічній галузі, відповідно. У всіх тестах лід видалявся імпульсом тривалістю менше однієї секунди.

Дослідження було підтримано Центром Кондиціювання Повітря та Охолодження Університету Illinois, Національним Науковим Фондом уряду США та Міністерством Освіти, Культури, Спорту, Науки та Технологій Японії.

За матеріалами сайту Компанії ЛІКОНД - https://leacond.com.ua

15.10.2019