16 - 18 березня, 2021
ЯК ДІСТАТИСЯ Замовити запрошення English Facebook

Новини

Який холодоагент краще: R-22 або R-410

Який холодоагент краще: R-22 або R-410 Зміст Властивості холодоагенту R-22 Фреон R-410 (характеристики) Різниця між фреоном 22 і 410 Холодоагент являє собою речовину, що використовується в кондиціонерах (а також в холодильниках). Завдяки його наявності техніка виконує функцію охолодження. Проводиться в декількох видах. Кожен тип хладона відрізняється від інших своїми фізичними властивостями, продуктивністю, терміном експлуатації, ціною і впливом на навколишнє середовище. Тому, якщо кондиціонер працює на певному типі фреону, заправка і дозаправка можлива тільки їм (або його аналогом). На сьогоднішній день спліт-системи заправляють такими типами холодоагентів: R-410, R-407, R-22. На рахунок останнього виду існують міжнародні обмеження (оформлені у вигляді протоколів та договорів), так як цей фреон завдає істотної шкоди озоновому шару землі. Незважаючи на це, деякі виробники все ж використовують його в своїй техніці.

Властивості холодоагенту R-22: Безбарвний газ, що знаходиться під тиском, з запахом хлороформу (тобто в складі присутній хлор). Нетоксичний для людей і тварин. Пожежо - і вибухобезпечний. Температура кипіння становить -40.9°C (при атмосферному тиску 100-105 кПа). Розчиняється в будь-якому мінеральному маслі (яке коштує недорого). Має достатню продуктивність. При температурах більше 43 ° C і -5 ° C даний тип фреону починає некоректно працювати через зміни своїх хімічних властивостей. Руйнує озоновий шар землі.

Фреон R-410 (характеристики): Більш стійкий до низьких температур. Це означає, що спліт-системи, заправлені цим типом хладона працюють в режимі обігріву при мінусовій температурі на вулиці до -15°C. Безбарвний склад, який не має запаху. Щільність вище, ніж у R-22. Має високу холодопродуктивність. Температура кипіння фреону R-410 становить -51,5 °C (при атмосферному тиску 100-105 кПа). Але в системі цей показник змінюється від 50°C до -70°C (так як тиск в системі може бути різним). Вимагає використання поліефірних масел (коштують дорожче, ніж мінеральні). Екологічно нешкідливий. Складається з двох холодоагентів 125 і 32. 410 фреон робочий тиск має приблизно 26 атм.

Якщо планується використання спліт-системи в режимі обігріву, слід вибирати пристрій з холодоагентом R-410.

За матеріалами сайту VENCON - https://vencon.ua

12.11.2019